Fillimisht në minutën e 84-të Malacia dërgoi topin në rrjetën e tij dhe më pas në minutën e 92-të u pa një situatë tragjikomike në zonën e rreptësisë së Djajve të Kuq, kur pas goditjes me kokë të El Nesyrit, topi goditi Maguire në kokë dhe përfundoi pas De Geas për 2-2.

Harry Maguire.. Strikers Instinct 🤣 pic.twitter.com/K8RqxntCaK

— Arsenal_Obsessed (@ObsessedArsenal) April 13, 2023

Pasi kuptoi se çfarë kishte ndodhur, Maguire thjesht ra në gjunjë dhe nuk mund ta besonte atë që i kishte ndodhur, veçanërisht pasi ai hyri në fushë në pjesën e parë kur ekipi i tij kishte epërsi 2-0.

Duhet thënë gjithashtu se Maguire së fundmi mori vlerësime të mëdha nga trajneri Erik ten Hag dhe njohje se është përmirësuar shumë, por pas situatës së mbrëmshme ai u bë sërish objekt i talljeve në rrjetet sociale.

Maguire celebrated his goal by doing the BLM kneel. Respect 🫡 pic.twitter.com/7d9U56oh0G

— Troll Football (@TrollFootball) April 13, 2023

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/April/14/auto_Screenshot_61681461232.png", "width": 900, "height": 603 } }

Autogol tragjikomik në minutën e 92-të, kjo është arsyeja pse Maguire është edhe një herë objekt tallje

Mbrojtësi anglez Harry Maguire shënoi një autogol tragjik në minutën e 92-të të ndeshjes çerekfinale të Europa League kundër Sevillas dhe kështu la Manchester Unitedin e tij pa fitore në ndeshjen e parë kundër skuadrës spanjolle.

Pas pjesës së parë, United kishte epërsi 2-0 falë golave ​​të Sabitzer në pjesën e parë, por në fund të ndeshjes fatkeqësisht shënuan dy autogola dhe nga epërsia e madhe u barazuan dhe mbetën pa fitore.