Pas ndeshjes, tifozët e kthyen Zhegrovën në një ultras, duke e marrë në tribunën e tyre.

— Amin Mubarak (@aminmubarak_) April 2, 2023

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/April/02/auto_Fsto5v7WcAARMdw1680443441.jpg", "width": 900, "height": 600 } }

VIDEO/ Zhegrova i jashtëzakonshëm, futet nga stoli dhe i dhuron fitoren Lille

Edon Zhegrova ishte protagonist absolut në fitoren e Lille 3-1 ndaj Lorient në kampionatin francez të futbollit.

Deri në minutën e 82 kur Zhegrova hyri në fushë rezultati i sfidës ishte 1-1. Mirëpo, menjëherë me të hyrë në fushë sulmuesi Dardan gjërat ndryshuan dhe ai ia doli të shënonte dy herë, në minutat 89′ dhe 91′, duke qenë kështu vendimtar në fitoren e Lille.