— GU12 (@nangronginfo) March 23, 2023

Po ashtu Portugalia po fiton me rezultatin 1-0 ndaj Liechtenstein. Joao Cancelo ishte autor i golit të vetëm të sfidës në minutën e 8’.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/March/23/auto_ufuFRDb41679604002.jfif", "width": 900, "height": 600 } }

EURO 2024/ Përfundojnë pjesët e para, Harry Kane vendos rekordin historik ndaj Italisë

Kanë përfunduar pjesët e para në ndeshjet e javës së parë në kualifikueset e Europianit 2024.

Anglia po triumfon me rezultatin 2-0 ndaj Italisë në Napoli, falë golave të realizuar nga Declan Rice në minutën e 13’ dhe Harry Kane nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 44’. Për kapitenin e anglezëve ky ishte goli i 54 me fanellën e “Tre Luanëve”, duke u bërë kështu golashënuesi më i mirë i tyre.