Në minutat e fundit të ndeshjes, Roshi u bë përsëri protagonist, duke dhënë edhe asistin për golin e fitores 2-1 të skuadrës së tij e cila u pozicionua në zonën e play-off për ngjitjen në Superligën turke.

Sakaryaspor’umuz Bülent Uzun’un Golüyle Bodrumspor Karşısında 2-1 Öne Geçti. pic.twitter.com/qTPljeJIaU

— Sakaryaspor Photoshop (@SakaryasporPS) March 20, 2023

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/March/20/auto_Frr3QODWIBUs-S11679342179.jfif", "width": 900, "height": 650 } }

VIDEO/ U la jashtë Kombëtares, Odise Roshi 'mesazh' Sylvinho-s nga Turqia

Duket se lojtarët që janë lënë jashtë grumbullimit të Kombtëares shqiptare të futbollit nga trajneri Sylvinho, i kanë dhënë mesazhe shumë të qarta teknikut se ndoshta mund të jetë gabuar me zgjedhjet e tij. Një ditë më parë ishte Dejvi Bregu ai i cili shkëlqeu në kampionatin turk me 1 gol e 2 asiste. Sot, e kishte radhën Odise Rioshi.

Mesfushori i kombëtares shqiptare, një nga emrat më të rëndësishëm të saj prej më shumë se një dekade, ka qenë mungesa e madhe e listës së parë të brazilianit. Por sot tregoi se ka ende për të dhënë, duke shënuar në ndeshjen që skuadra e tij Sakariaspor, luante ndaj Bodrumspor.

Në minutën e 43 të ndeshjes, mesfushori mori një top nga thellësia dhe nuk gaboi para portierit, duke çuar sferën në rrjetë për t’i dhënë avantazhin e përkohshëm skuadrës së tij.