Kavajasi ka shënuar golin që ka zhbllokuar sfidën në minutën e 13-të, duke realizuar kështu golin e tij të 6-të sezonal në kampionatin saudit.

Al Khaleej nuk arrin të marrë tre pikë të arta dhe në luftën për mbijetesë, pasi barazohet në minutat shtesë nga miqtë. Gjithsesi shpëtimi është vetëm 4 pikë larg.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/March/16/auto_cikalleshi-21678979548.jpg", "width": 900, "height": 506 } }

VIDEO/ Cikalleshi gjen sërish golin, sulmuesi kuqezi shënon për Al Khaleej

Sokol Cikalleshi vazhdon që të jetë vendimtar për skuadrën e tij Al Khaleej në kampionatin e Arabisë Saudite. Sulmuesi kuqezi ka shënuar gol në ndeshjen që skuadra e tij ka barazuar 2-2 përballë Al Tai.