", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/March/07/auto_Screenshot_131678224964.png", "width": 900, "height": 698 } }

VAR, protesta dhe penallti të përsëritur, por në fund Havertz shënon nga 11 metërshi

Chelsea gjeti golin e dytë nga pika e bardhë e penalltisë, pas një rishikimi shumë të gjatë të VAR-it dhe pasi arbitrit vendosi të përsëriste goditjen.

Goli i dytë u shënua në minutën e 53-të, por episodi ndodhi në minutën e 47-të, ku protagonist ishin Wolf dhe Chilwell dhe që u vendos vetëm tre minuta më vonë pas një rishikimi të gjatë.

Herën e parë Havertz, goditi shtyllën. Por arbitri vendosi ta rikthejë sërish goditjen e penalltisë pasi Ozcan ishte futur në zonë para gjuajtjes së mesfushorit gjerman. Dhe përsëri Havertz nga penalltia, i cili nuk gaboi këtë herë: 2-0 Chelsea!