Me këtë fitore, Mallorca u ngjit në vendin e tetw me 31 pikë të grumbulluara, po aq sa ka edhe Villarreal që mban vendin e nëntë.

Tinotenda Kadewere🇿🇼 Scored His First #LaLiga Goal On His First Start For #RCDMallorca As They Registered A 4-2 Win Over #Villarreal On Saturday.

▪️Kadewere Has Featured In 6 #LaLiga Matches So Far🇿🇼🔥💪🏾
🎥Here Is The Goal 👇🏾Perfect Finish👌🏾 pic.twitter.com/mKobwwd9Xz

— Soca263 (@Soca263) February 18, 2023

Rikujtojmë që ky është goli i 9-të që Muriqi ka shënuar këtë sezon në kampionatin spanjoll La Liga.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/February/19/auto_Screenshot_21676799514.jpg", "width": 900, "height": 608 } }

VIDEO/ Gol dhe asist, Muriqi protagonist absolut në fitoren e Mallorcas ndaj Villarreal

Sulmuesi Dardan, Vedat Muriqi ishte protagonist absolut në fitoren e Mallorca-s ndaj Villarreal me rezultatin 4-2.

Futbollistii përfaqësueses së Kosovës tundi rrjetën në minutën e 63-të për skuadrën e tij, teksa ishte protagonist me asist tek goli i parë i ekipit në minutën e 20′ që u shënua nga Kadewere.