Në minutën e 47-të u vendos baraspesha me spanjollin Medran.

Dhe në minutën e 78-të Cristiano vulosi duelin pasi i dhuroi një asist Madusë, i cili e ktheu në gol.

Cristiano Ronaldo with another assist, Best playmaker when he wants to be 🔥

Al Nassr 2-1!pic.twitter.com/gzThvhaVXd

— CristianoXtra (@CristianoXtra_) February 17, 2023

Kështu Al-Nassr merr një tjetër 3-pikësh të vlefshëm në kampionat duke u ngjitur në vendin e parë me 40 pikë.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/February/17/auto_cr71676655047.jfif", "width": 900, "height": 506 } }

VIDEO/ Ronaldo bëhet sërish protagonist në Arabi, dhuron dy asiste dhe i jep kreun Al-Nassr

Al-Nassr ka mundur me rezultatin 2-1 Al-Taawon në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të të kampionatit të Arabisë Saudite.

Protagonist i sfidës padyshim ka qenë ylli portugez, Cristiano Ronaldo.

Edhe pse ai nuk ka mundur të shënojë, CR7 asistoi në të dy golat e ekipit.

Sfida u zhbllokua në minutën 17-të me Ghareb, i cili shkundi rrjetën e kundërshtarit pas pasimit të portugezit.