FOTOLAJM/ E ndërtuar 3 vite më parë, shihni çfarë i bëri tërmeti kësaj ndërtese në Turqi

Tërmeti me magnitudë 7.7 ballë në lagjen Pazarcık të Kahramanmaraşit shkaktoi gjithashtu shkatërrime të mëdha në Malatya. 

Një nga godinat e shkatërruara në qytet ishte ndërtesa e Trend Garden Residence, ndërtuar 3 vjet më parë në lagjen Yeşilyurt. 

Mediat turke kanë publikuar fotot e godinës si ishte dhe si përfundoi pas lëkundjeve tragjike. 

Qytetarët thanë se mund të jenë të paktën 60 persona nën rrënojat e godinës, e cila u palos sikur të ishte prej kartoni.