Për të parë golin e barazimit të Real Madrid, u desh të prisnim minutën e 79’, atëherë kur i riu Rodrygo tundi rrjetën e kundërshtarëve. Në minutat e mbetura nuk pati ndryshim të rezultatit, teksa tashmë do të shihet nëse sfida do të vendoset në kohën shtesë apo do të shkojë me penallti.

¡𝗥𝗢𝗗𝗥𝗬GOL! 😎

Los de @MrAncelotti igualan la eliminatoria gracias a un golazo de @RodrygoGoes

🆚 @realmadrid - @Atleti I 1-1 I 82'

📺 @La1_tve

— RFEF (@rfef) January 26, 2023

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/January/26/auto_FnbhhVGaIAcRHX31674770285.jfif", "width": 900, "height": 507 } }

Kupa e Mbretit/ 90 minuta nuk mjaftojnë për të pasur fitues, çerekfinalja mes Real dhe Atletico shkon në shtesë

Real Madrid dhe Atletico Madrid vazhdojnë ta luajnë çerekfinalen edhe pse 90 minutat janë mbyllur. Koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1 dhe tashmë do duhet të paktën shtesa prej 30 minutash për të vendosur fituesin.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e “Los Clochoneros”, falë golit të shënuar nga Alvaro Morata në minutën e 19’, pas një aksioni fantastik.