Në minutën e 45’ sauditët patën një mundësi të artë për të barazuar, pasi arbitri akordoi penallti pas ndërhyrjes së VAR.

Mirëpo, portieri i polakëve Szczesny ishte në formë mjaft të mirë, duke arritur të ndal penalltinë Al Dawsari dhe gjuajtjen e Al Breik.

45+1'

Wojciech Szczesny anticipates the direction of the penalty by Salem Al Dawsari (Saudi Arabia). He attempted to put the ball into the bottom left corner, but the goalkeeper was there in time to deny him.#KSA #POL#FIFAWorldCup #Qatar2022

pic.twitter.com/SBxTvehZYD

— zack💚 FAST GOALS (@GoalsZack) November 26, 2022

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2022/November/26/auto_21wqfsvz1669471346.jpg", "width": 900, "height": 635 } }

Poloni-Arabia Saudite: Polakët kryesojnë në pjesën e parë, Szczesny priti penallti

Ka përfunduar pjesa e parë e sfidës mes Polonisë dhe Arabisë Saudite, e vlefshme për raundin e dytë të grupit C në Kupën e Botës.

Polakët po fitojnë me rezultatin 1-0 ndaj sauditëve, falë golit të shënuar nga Zelinski dhe penalltisë së pritur nga Szczesny në fund.

Loja nis vrullshëm me skuadrat që provuan të surprizojnë kundërshtarin, por pa arritur të shkonin tek goli. Për të ardhur tek goli, duhet të prisnim minutën 39-të, kur Zielinski tundi rrjetën e kundërshtarëve.