Këto janë disa momente të tjera nga festa në Arabinë Saudite, ku e mërkura është shpallur ditë pushimi.

It's time to celebrate Saudi style!

Look at how fans are celebrating around Qatar as Saudi Arabia stole the show with their astonishing performance against Argentina in their first match of the @FIFAWorldCup. pic.twitter.com/Wtnj6dc7DG

— Doha News (@dohanews) November 23, 2022

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2022/November/23/auto_ARA1669203811.jpg", "width": 900, "height": 707 } }

VIDEO/ Heqin derën e shtëpisë dhe e hedhin në rrugë, tifozët arabë bëhen viralë në rrjet me festimin e çmendur

Arabia Saudite arriti një fitore historike ditën e djeshme, duke përmbysur Argjentinën me rezultatin 1-2.

Në fillim shënoi Messi me penallti në minutën e 10, më pas sapo nisi pjesa e dytë sauditët pëmbysën gjithçka në 5 minuta.

Në minutën e 48′ ishte Al Shehri që realizoi golin e përkohshëm të barazimit, ndërsa Al Dausari në minutën e 53′ shënoi golin e fitores historike.

Një video që është bërë virale janë disa arabë që festojnë si të çmendur për këtë sukses të kombëtares së tyre saqë një tifoz hoqi derën e shtëpisë së tij duke e hedhur në mes të rrugës.