", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2022/September/12/auto_0894F52D-27A7-40B6-BF35-A6F721FC3D381663016772.jpeg", "width": 900, "height": 500 } }

VIDEO/ Roma bën autokritikë, mposht Empolin dhe shikon nga kreu sërish

Roma ka bërë autokritikë pas humbjes kundër Udineses. Skuadra e Jose Mourinho triumfoi 2-1 kundër Empolit në transfertë dhe numëron një pikë më pak Napoli, Atalanta e Milani që ndajnë kreun.

Paulo Dybala ishte protagonist, me një gol fantastik nga distanca, ndërkohë që vendasit në fundin e pjesës së parë barazuan me Bandinellin.

Roma u hodh në sulm në pjesën e dytë dhe shënoi sërish, me Abraham, kurse Pellegrini me penallti nuk e mbylli dot ndeshjen më pas. Në një moment Empoli iu afrua golit të barazimit me Ismajlin.