Kastrati najpierw bramka, teraz asysta. Maik Nawrocki wyprowadza Legie na prowadzenie 2-1! pic.twitter.com/R8q8hWFol9

— Heheszky  (@Daniel_Heheszky) July 1, 2022

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2022/July/01/auto_FWl7It4XwAYmpK71656705672.jfif", "width": 900, "height": 591 } }

VIDEO/ Gol dhe asist, lojtari shqiptar zhvillon paraqitje fantastike te Legia

Lirim Kastrati ka zhvilluar një performancë mjaft të mirë ditën e sotme në miqësoren që Legia e Varshavës luajti ndaj Motor Lublin, ku shënoi një gol dhe dhuroi një asist. Megjithatë, Kastrati nuk arriti ta ndihmonte skuadrën e tij, e cila u mposhtë nga skuadra tjetër polake me rezultatin 3-2.

Kastrati realizoi nga brenda zonës në minutën e 12-të të ndeshjes, ndërsa asistoi në minutën e 56-të për Mariusz Rybickin. Për Legian polake është disfata e tretë në ndeshjet përgatitore për sezonin e ri.