Kjo e bëri më të lehtë për Juventusin të shpëtonte veten nga një humbje katastrofike në luftën për Ligën e Kampionëve. Pikën për Zonjën e Vjetër e sollën Alvaro Morata dhe Dushan Vlahovic, e veçanërisht mbresëlënës ishte asisti i sulmuesit spanjoll.

Morata me një goditje stil biçikletë pasoi për Vlahovic, i cili nuk e pati të vështirë të shënonte në portën e zbrazët të mysafirëve nga Bolonja.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2022/April/17/auto_Screenshot_61650181057.jpg", "width": 900, "height": 604 } }

VIDEO/ Vlahovic shpëtoi Juventusin, por shihni magjinë e Moratas tek goli

Lojtarët e Juventusit i shpëtuan katastrofës ndaj Bolonjës dhe barazuan në minutën e 94-të pasi luajtën për gati 10 minuta me dy lojtarë më shumë (1-1).

Ndeshja mes Juventusit dhe Bolonjës ofroi shumë, mbi të gjitha dramë në fund të ndeshjes.

Miqtë kaluan në avantazh në minutën e 52-të kur shënoi Marko Arnautovic. Megjithatë, pas kësaj, Zonja e Vjetër u nis për gjithçka ose asgjë.

Në një minutë bolonjezët mbetën pa dy lojtarë. Pas një drame të madhe, Adama Soumaoro dhe Gary Medel u përjashtuan në minutën e 84-të.