Ishte ndoshta një nga momentet më të mëdha në historinë e këtij klubi dhe pasi shënuan për 1-1, mysafirët nga Spanja arritën të ruanin portën e tyre të paprekur dhe falë fitores në ndeshjen e parë. kaluan në mesin e katër skuadrave më të mira të Ligës së Kampioneve.

Meritë të veçantë në golin e shënuar të “Nëndetëses së Verdhë” ka mesfushori Dani Parjeo nga këmbët e të cilit nisi gjithçka.

Sigurisht gjatë 90 minutave më i miri në fushë ishte padyshim Raul Albiol i cili ndal LeWandoWskin me shokë dhe në fund u shpall dhe “Njeriu i ndeshjes”.

Villarreali do të luajë në gjysmëfinale kundër skuadrës më të mirë mes Liverpool dhe Benficas. Skuadra angleze ka dy gola epërsi pas ndeshjes së parë dhe me shumë gjasa do të shkojë më tej.

Ndeshjet e para të gjysmëfinaleve janë caktuar në datat 26 dhe 27 prill, ndërsa ato të kthimit më 3 dhe 4 maj.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2022/April/13/auto_FQLeg1DXEAMnb151649835866.jpg", "width": 900, "height": 600 } }

VIDEO/ Shikoni momentin që ndëshkoi Bayernin dhe e eliminoi nga Champions League

Futbollistët e Villarrealit bënë surprizën më të madhe duke eleminuar Bayernin e famshëm nga Champions League dhe pas fitores 1-0 në duelin e parë, skuadra spanjolle barazoi 1-1 në Mynih dhe kaloi në mesin e katër skuadrave më të mira në Evropë.

Në minutën e 88, miqtë depërtuan nga e djathta si rezultat i një mbrojtjeje të dobët.