", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2022/April/10/auto_zhegrova1649603514.png", "width": 900, "height": 446 } }

VIDEO/ Vetëm 8 minuta në fushë, Edon Zhegrova shënon gol ‘magjik’

Vetëm 8 minuta në fushë i mjaftuan Edon Zhegrovës për të realizuar një gol magjik për Lille në përballjen ndaj Angers që përfundoi në barazim 1-1.

Shqiptari i Kosovës, u hodh në fushën e lojës në minutën e 66-të, duke zënë vendin e Dejvid, teksa skuadra e tij ishte duke humbur me rezultatin 1-0.

Në minutën e 74-t, Zhegrova dhuroi spektakël, ku me një perlë të vërtetë nga jashtë zonës, e dërgoi topin në trekëndëshin e portierit kundërshtar, duke iu dhuruar 1 pikë kampionëve në fuqi të Lillës.

Ky ishte goli i dytë në kampionat për 23-vjeçarin, i cili kërkon një vend titullari te skuadra franceze.