Kamerat e “El Chiringuitos” kapën reagimin e Bale, i cili duke parë Hazardin, që ishte dukshëm i pakënaqur, i kthyer nga nxehja, filloi të qeshte duke e shprehur qartë se çfarë mendon për vendimin e Ancelottit për të mos futur në lojë një lojtar me vlerë 115 milionë euro.

Real Madridi humbi me rezultat 1-0 në ndeshjen ndaj Bilbaos, ndërsa golin për fitoren e skuadrës së Baske e shënoi Berenguer në minutën e 89-të.

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 75th minute of the game: Bale laughing at Hazard after he's sent to the bench after warming up in the second half. @elchiringuitotv pic.twitter.com/N7E3CWzFsS

— Infinite Madrid (@InfiniteMadrid) February 4, 2022

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2022/February/04/auto_Screenshot_261643973796.jpg", "width": 900, "height": 640 } }

VIDEO/ Bale ‘shpërtheu në të qeshura’ kur pa Hazardin e inatosur, reagimi u bë hit në internet

Reagimi i Gareth Bale ndaj vendimit të trajnerit të Real Madridit, Carlo Ancelotti për të mos hedhur në fushën e lojës Eden Hazard kundër Athletic Bilbaos në ndeshjen e Kupës së Mbretit, është bërë hit në rrjetet sociale.

Në minutën e 75-të të ndeshjes, Ancelotti i bëri thirrje Hazardit që të kthehej të linte nxehjen dhe të ulej në stol, duke ia bërë të qartë se nuk do të luante dhe kur u kthye në pankinë, Bale reagoi duke shpërthyer në të qeshura.