— Jakub Balicki (@jakub_balicki1) November 20, 2021

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2021/November/20/auto_dSXuSEcx1637443420.jpg", "width": 900, "height": 630 } }

Ibrahimovic merr situatën në dorë: dopietë në shtatë minuta, 3-2 në Firence!

Goli i Dusan Valhovic që i dërgoi shifrat në 3-0, duket se nuk i pëlqeu Zlatan Ibrahimovic , i cili rihap ndeshjen brenda shtatë minutave, me një dygolësh që i jep pak shpresë Milanit (3-2).

Goli i parë i Zlatan ishte krejtësiht individual, ndërsa të dytin ai e shënoi pas asistit të Hernandez.

Suedezi ka marrë një “asist” në zonën e rreptësisë nga një lojtar i Fiorentina-s dhe ka tundur rrjetën me një predhë.

Pesë minuta më vonë, Zlatan ka realizuar edhe golin e dytë për kuqezinjtë, duke rihapur gjithçka.