VIDEO/ Mbyllet pjesa e parë. Barcelona edhe 45 minuta larg nga përmbysja e madhe

Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen që po luhet në “Camp Nou” Barcelona-PSG. 45 minutat e para janë mbyllur me fitoren e parës të katalanasve 2-0. Suarez në minutën e 3’ dhe autogol i parizienëve ishin dy gola e parë në këtë sfidë. Barcelonës i duhen dhe 3 gola në pjesën e dytë për kualifikimin që do të ishte befasia e mbrëmjes.

Kurse në ndeshjet tjetër që po luhet në Gjermani Barussia e Dortmundit e mbylli me fitore pjesën e parë. Ishte Abumayang që shënoi që në fillim të ndeshjes. Me këtë rezultat ndeshja shkon ën shtesë por duhen pritur edhe 45 minuta për të parë se cila është skuadra që kualifikohet për në fazën tjetër.

Barcelona v PSG 2-0 Neymar header goal 21.04.2015 by zidanekrisz