Në minutën e 34' italianët patën një shans të artë të barazonin sfidën, por Insinje bën më të vështirën përballë portierit.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2021/October/06/auto_safe_image1633548856.jpg", "width": 900, "height": 470 } }

VIDEO/ Donnarumma hutohet nga tifozët, Insinje bën më të vështirën përballë portierit

Spanja po fiton me rezultatin 1-0 kundër Italisë,në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve.

Pak minuta pas golit të epërsisë spanjollët u shfaqën rrezikshëm në portën e azurrëve.

Goditje nga lart nga Marcos Alonso, Donnarumma-s, aspak i qetë për shkak të vërshëllimave, i kën topi nga duart dhe bie në shtyllë, më pas e spastron Bonuçi.