Përgjigja për këtë pyetje të pakëndshme u dha nga mbrojtësi 26-vjeçar peruan Gustavo Dulanto, i cili luajti në mënyrë perfekte mbrëmjen e djeshme .

"Po, ne të gjithë jemi profesionistë," u përgjigj Dulanto shkurt, i cili padyshim ishte i befasuar nga pyetja.

Kujtojmë, Sherif kaloi në epërsi me golin e Jahsibojev në minutën e 25 -të. Reali barazoi në minutën e 65 -të me një gol të Benzmema nga pika e bardhë, dhe fitoren mysafirëve ia dhuroi Thill në minutën e 90 -të.

Sherifi është i pari në tabelën e Grupit D me gjashtë pikë të fituara. Real është i dyti me tre, ndërsa Interi dhe Shakhtar kanë nga një pikë.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2021/September/29/auto_Sheriff-players-on-Real-Madrid-Champions-League-upset-Why-not1632909252.jpg", "width": 900, "height": 507 } }

VIDEO/ Gazetarët spanjollë u bënë pyetje të papërshtatshme lojtarëve të Sherifit

Futbollistët e Sheriff Tiraspol zhvilluan një paraqitje fantastike mbrëmjen e djeshme në Madrid, teksa arritën të mposhtnin Realin, i cili shihej si favorit (1: 2). Mirëpo, mediat spanjolle të tronditura nuk ngurruan t'i bënin pyetje të papërshtatshme lojtarëve të skuadrës moldave, të cilët padyshim i nënvlerësuan.

Kështu, gazetarët e “El Chiringuita” po i prisnin lojtarët e Sherifit në aeroport pas ndeshjes, për t’i bërë disa pyetje.

Një nga pyetjet, e cila u dënua edhe nga përdoruesit e rrjeteve sociale, ishte: "A jeni ju, futbollist profesionist?"