", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2021/September/19/auto_-YhMUSRZ1632051138.jpg", "width": 900, "height": 564 } }

VIDEO/ Balotelli e bën 'sefte', sulmuesi shënon golin e parë në Turqi

Mario Balotelli e ka bërë “sefte” në kampionatin turk me fanellën e Adanasporit. Sulmuesi italian i hap rrugë fitores së skuadrës së tij që triumfoi me shifrat 3-1 ndaj Rizespor.

Super Mario, iu bashkua klubit turk gjatë ditëve të fundit të merkatos së verës, kishte zhgënjyer me paraqitjet e tij deri tani, ashtu si e gjithë skuadra, ndërsa pak ditë më parë drejtuesit ia besuan pankinën trajnerit italian Vincenzo Montella.

Në sfidën ndaj Rizespor, Balotelli hapi serinë e golave në minutën e 31-të, duke ekzekutuar saktë një 11-metërsh, ndërsa më pas ishte Vargas që dyfishoi avantazhin. Miqtë rihapën takimin, por vetëm për pak minuta, pasi islandezi Bjarnason shënoi edhe golin e tretë për Adanën, duke vulosur suksesin e parë sezonal, që e ngjit përkohësisht në kuotën e 5 pikëve.