GOOOOL ANDRÁS SCHAFER ??

?? Alemania 1 ? 2 Hungría ??#EURO2020  #GER #HUN

pic.twitter.com/B7SDXU6oxt

— Garra Sports (@GarraSportsMx) June 23, 2021

Në ndeshjen tjetër, Portugalia ka barazuar rezultatin 2-2 kundër Francës, falë golit të shënuar nga Ronaldo nga pika e bardhë  e penalltisë në minutën e 60-të.

Portugezi me këtë gol arrin rekordin e Ali Dei me 109 gola të shënuar me kombëtaret.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2021/June/23/auto_E4mByaCWYAIJt_R1624480480.jpg", "width": 900, "height": 604 } }

EURO 2020/ Dy gola për dy minuta në Hungari - Gjermani, Portugalia barazon rezultatin. Ronaldo arrin rekordin e Ali Daei

Surprizë në Grupin F. Hungaria po fiton 2-1 ndaj Gjermania në Budapest.

Panzerat arritën të barazonin rezultatin me anë të Havertz në minutën e 66-të, por vetëm dy minuta më vonë hungarezët kaluan sërish në avantazh, me anë të  Andras Schafer.