???? Luca Stanga with the final goal of the game, Brahim Diaz assist. #MilanVicenza 5-1.

???? @maradona771pic.twitter.com/cWG0rrVMiS

— SempreMilan (@SempreMilanCom) September 9, 2020

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2020/September/09/auto_Diaz_MG5_3827-1-11599675522.jpg", "width": 900, "height": 506 } }

VIDEO/ Milani tjetër fitore në miqësore, shkëlqen Brahim Diaz

Milani nuk zhgënjen në miqësoren e radhës.

Kuqezinjtë e Piolit, kanë bindur edhe në përballjen e sotme ndaj Vincenzës, duke fituar me rezultatin e thellë 5-1.

Edhe pse me shumë futbollistë të rinj në formacion, milanistët, arritën të realizonin 3 gola në harkun kohor të 30 minutave, falë dopietës së Castillejo dhe golit të Colombos.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë 3-0, ndërkohë në fragmentin e dytë të lojës, Pioli hodhi në fushë, 7 lojtarë të rinj, mes tyre edhe afrimi i ri në merkato Brahim Diaz, i cili në minutën e 75-të u bë protagonist duke shënuar golin e 4-t për Milanin.

Për të vulosur shifrat në 5-1 mendoi Stana në minutën 90+2, i cili tundi rrjetën pas asistit të Diaz. Ndërkohë për Vincenzën golin e vetëm e realizoi Guerra.