", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "", "width": , "height": } }

VIDEO/ Berisha nuk njeh moshë, dopietë në triumfin e skuadrës së tij

Sulmuesi nga Kosova, Besart Berisha po kalon një moment mjaft të mirë në Australi.

34 vjeçari ditën e sotme në ndeshjen që ekipi i tij Wester United fitoi 3-0 ndaj Central Coast Marine ka qenë protagonist absolut. Berisha ishte autor i dy prej tre golave të shënuar nga Western.

Ai me një goditje me kokë pas një krosimi të Diamantit ka hapur serinë e golave që në minutën e gjashtë, ndërkohë që rrjetën e dytë personale e shënoi në minutën e 21-të.