Brandt puts Dortmund back in front courtesy of an assist from Sancho - who scored their opening goal ???????

It means that they’d now qualify ahead of Inter Milan as it stands ????#FootballIndex #ChampionsLeague pic.twitter.com/a3uIRdwwtu

— Football Index (@FootballIndex) December 10, 2019

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "", "width": , "height": } }

VIDEO/ Sancho dhe Brandt i japin kualifikimin Dortmundit

Dortmund ka mposhtur me rezultatin 2-1 Slavian e Prague, ndeshjes e vlefshme për javën e 6-të në Champions League.

Fillimisht ishte Sancho ai që realizoi për verdhezinjtë në minutën e 10-të. Mirëpo kur skuadrat po bëheshin gati për t’iu drejtuar dhomave të zhveshjeve në minutën e 43-të Suncek barazoi rezultatin në 1-1.

Por Dortmund nuk u dorëzua dhe në minutën e 61-të të takimit, Julian Brandt shënoi golin e epërsisë për skaudrën gjermane, duke vulosur kështu fitoren e skuadrës së tij.

Me fitoren e sotme Dortmund siguroi kualifikimin për në raundin tjetër të këtij kompeticioni, duke lënë pas Interin, i cili humbi ndaj Barcelonës (2-1).