Hamdi Salihi kërcënon: Do tërhiqem nga Kombëtarja 

u2_salihi-gezon

Hamdi Salihi zbulon bisedën telefonike me De Biasin përpara se të rikthehej në kampionatin shqiptar. Sulmuesi i Skënderbeut pas zhgënjimit për mos grumbullimin në ‘Euro 2016’ po mendon edhe tërheqjen nga Kombëtarja.

Mungesa e ‘Këpucës së Artë’ të Superligës në listën e lojtarëve të grumbulluar për fazën përgatitore të Austrisë por edhe për finalet e Europianit nuk e ka habitur lojtarin, për shkak të marrëdhënieve të ftohta me trajnerin De Biasi.

“E kisha parandierë këtë gjë që mund të ndodhte edhe pse besoja deri në ditën e fundit. Kam 10 vite që luaj jashtë vendit dhe nuk u bërë sot lojtar që po luaj në Superiore. Madje merkaton e shkuar pata oferta të mira jashtë Shqipërisë por u konsultova me trajnerin italian De Biasi dhe ai më këshilloi që të qëndroja tek kampionët e Shqipërisë”, u shpreh Salihi.

Aktualisht Salihi është në moshën 32-vjeçare dhe do vazhdojë ende karrierën e tij edhe pse duket se ajo me Skënderbeun mund të jetë eksperienca e fundit në Shqipëri për arsye familjare.

Mua në kombëtare nuk më ka çuar as De Biasi as njerëzit e tjerë që nuk më grumbulluan së fundmi. Më çuan këmbët e mia dhe do ishte mirë po të largohesha kur të më thoshin këmbët e mia. Kështu si kanë ardhur gjërat kohët e fundit po mendoj për tu tërhequr nga Kombëtarja”, u përfundoi Salihi për emisionin sportiv në Top Channel ‘Procesi Sportiv’./ Syri.net

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Trajnenri i Spanjës Julen Lopetegui ngacmuar nga gazetarët rreth formacionit të skuadrës, ...
Duket se më në fund Borusia Dortmund do të privohet nga shërbimt ...
Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Sulmuesi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, raportohet se do të mungojë ...
Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me ...
Pasi ka humbur shumë raste të pastra për shënim në ndeshjet e ...
Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi thotë se e di që Arsenali pagoi shtrenjtë ...
Kur gjerat po shkonin mire pas rezultateve pozitive sidomos pas fitores se ...
“Transferimi i Diego Maradonas te Napoli në vitin 1984? Është ekuivalent sikur ...
Ish-futbollisti i Ganës, Malik Jabir, ka dhënë një deklaratë shumë interesante për ...
Kampioni botëror i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, mund ta ...
Ndeshja që do të luhet nesër më mbrëmje midis Lihtershtejnit dhe kombëtares ...
Real Madrid ka provuar për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës, Ivan ...
Edhe pse mbaroi para pak muajsh, edicioni i ardhshëm i kampionatit europian ...
Ante Çaçiç është paraqitur para mediave për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Ai e konsideron ...
Gianni De Biasi ka folur në konferencën për shtyp para sfidës ndaj ...
Kapiteni i Kombëtare së Kroacisë, Vedran Corluka ka thënë se Kroacia nga ...
Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka folur në konferencën për shtyp para ...
HARTA E FAQES SHERBIME