Shoqërohet në polici Emiljano Shullazi. Kontroll dhe në banesën e tij 

Emiljano-Shullazi

Pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me kërcënimin e të kandidatit për rektor të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, polica ka shoqëruar personin e dyshuar, Emiljano Shullazi.

Lajmi bëhet i ditur nga burime policore, sipas të cilave shoqërimi i Shullazit është bërë në Policinë e Tiranës rreth orës 21:30 minuta.

Ai do të merret në pyetje në lidhje me denoncimin e Berishës për kërcënimin e Konit. Policia mësohet se ka ushtruar kontroll edhe në banesën e Shullazit, në kohën kur ai ishte duke u shoqëruar për në polici.

Forca të shumta policie kishin blinduar zonën e ish-parkut dhe rrugën e Kavajës ku edhe jeton Shullazi. Burime policore thanë se, kontrolle janë duke u ushtruar edhe në banesat e miqve e shokëve të Shullazit.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të ...
Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat ...
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me ...
Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në ...
Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ...
Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë ...
Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është ...
36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ...
Një studio montazhi në Laç është përfshirë nga flakët për shkak të ...
Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me drejtuesin e ...
Pas lajmit të publikuar një ditë më parë në mediat online se ...
Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë së “arrestit me ...
Pas Vlorës, një tjetër sasi e madhe kanabisi është asgjësuar në fshatin ...
Një 36-vjeçar është nën hetim pasi dyshohet se ka kryer veprime të ...
Një operacion i Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe policisë së Vlorës ...
Biznesmeni i gazit Ilir Karçini është vënë në pranga sërish nga policia. ...
Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën për ndryshim të masës së sigurisë ...
HARTA E FAQES SHERBIME