FOTO/ Dyshimet e gazetarit të ABCNews, Vezaj: Ja çfarë po ndodh me Shullazin 

flamur vezaj - shullazi

Emiljano Shullazi po merret në pyetje nga drejtori i policisë së Tiranës, Ervin Hodaj dhe tre oficerë të policisë.

Ai është shoqëruar, por nuk është arrestuar, saktëson gazetari i Abcnews, Flamur Vezaj, i cili ndodhet tek Policia e Tiranës.

Sakaq mësohet se 15 persona, shokë të tij janë jashtë ambienteve të drejtorisë në pritje të daljes së Shullazit.

Ai është shoqëruar pas akuzave të Berishës se ka kërcënuar kandidatët për rektorë të UT, Dhori Kule dhe Mynyr Koni.

Përballë tyre në këtë garë është edhe dekania aktuale e Gjuhëve të Huaja, Klodi Dibra. Mendohet se ndaj tij është bërë kallëzim nga Dhori Kule në polici, por kjo sipas burimeve, pasi policia nuk thotë asgjë në rrugë zyrtare.

policia e tiranes (1)policia e tiranes (2)

 

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të ...
Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat ...
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me ...
Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në ...
Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ...
Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë ...
Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është ...
36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ...
Një studio montazhi në Laç është përfshirë nga flakët për shkak të ...
Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me drejtuesin e ...
Pas lajmit të publikuar një ditë më parë në mediat online se ...
Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë së “arrestit me ...
Pas Vlorës, një tjetër sasi e madhe kanabisi është asgjësuar në fshatin ...
Një 36-vjeçar është nën hetim pasi dyshohet se ka kryer veprime të ...
Një operacion i Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe policisë së Vlorës ...
Biznesmeni i gazit Ilir Karçini është vënë në pranga sërish nga policia. ...
Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën për ndryshim të masës së sigurisë ...
HARTA E FAQES SHERBIME