Presidenti maqedonas: Po mundohen të vrasin liderët e dy partive kryesore 

auto_o-GJORGE-IVANOV-facebook1442515683

Ka kërcënim real për vrasjen e dy liderëve të partive, tha presidenti Giorge Ivanov në intervistën e përbashkët me kryeredaktorët e disa televizioneve në vend. Ai tha se s’mund të përmend emra, por se shërbimet i dinë dhe se ata janë njohur për kërcënimet.

Lidhur me ambasadorët në vend, Ivanov theksoi se ata u diktojnë gjykatësve çfarë të punojnë.

“Shëtitin nëpër gjykata. Disa ambasadorë tejkaluan autorizimet. Nuk duam të futemi në konflikt me vendet prej ku vijnë ata. U thash të kenë kujdes të mos keqkuptohet ajo që e bëjnë. Askush deri më tani nuk më ka bërë shantazh e as të më mposht. Për nder, sinqeritet dhe përkushtim mund t’ju flas me orë” tha Ivanov.

Presidenti i shtetit tha se ideja e tij për falje vjen nga dëshira e Zaev që të ketë garanci se nuk do të arrestohet gjatë takimeve të liderëve.

“Shumëkush nuk do të pajtohet, por tani është momenti që të sigurohen zgjedhje të lira dhe korrekte. U kërkoj falje të gjithëve që i kam futur në pozitë të palakmueshme. Çdoherë jam nisur nga interesi i shtetit. Shteti është para se gjithash” tha Ivanov.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Një tetovar ka gjetur një mënyrë, thënë shumë butë, të çuditshme për ...
Zëvendësministri plotësues i Ministrisë së Brendshme, Oliver Andonov, e shfrytëzon si makinë ...
Ushtria Çlirimtare Kombëtare përmes një komunikate me shkrim ka marr përgjegjësinë e ...
Dinko Velev, bullgari i njohur për fushatën e tij në kapjen e ...
Katër balerina shqiptare dhe një badigard, të cilët punonin në lokalin e ...
Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re ...
Është deputetja më e re në përbërjen parlamentare të Maqedonisë, por duket ...
Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re ...
Kreu i partisë në pushtet, Gruevski, mbrëmë  bëri të ditur  blerjen e ...
Qindra audio inçizime nga përgjimet në Maqedoni, ku dëgjohen biseda telefonike të ...
Disa të rinj maqedonas kanë rrahur brutalisht me shufra druri një të ...
Kjo është kënga që i kushtohet ish-kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla ...
Ka përfunduar për sot seanca gjyqësore për rastin e Kumanovës. Seanca ishte ...
Edhe këtë vit shkollor nxënësit shqiptarë do të mësojnë nga tekste shkollore ...
“Sot po them dy gjëra: zonjusha në fjalë është A.A. nga Shkupi, ...
Maqedoni – Një shpellë në afërsi të Kërçovës e njohur si “Shpella ...
Gjyqi i 37 personave të dyshuar si anëtarë dhe bashkëpunëtorë të një ...
Ndërmarrja publike e Qytetit të Shkupit “Ujësjellësi” në Maqedoni ka falur mbi ...
HARTA E FAQES SHERBIME