FOTO/ Protesta masive në Uashington, arrestohen 400 persona 

570d2eaac4618893718b4581

Qindra amerikanë shumë prej të cilëve të moshuar kanë marshuar në mbështetje të reformave politike dhe zgjedhore në Uashington.

Autoritetet amerikanë kanë raportuar se rreth 400 protestues janë arrestuar për pjesëmarrje të dhunshme në lëvizjen “Demokracia Pranvera”.

Organizata ka planifikuar 10 ditë demonstrata masive, ndërsa protestat kanë hyrë në ditën e saj të dytë.

Demokracia nuk është në shitje”, është një ndër sloganet që mbahej më shpesh në duar të protestuesve.

(Kliko mbi foto për të zmadhuar imazhin)
Screenshot_6 Screenshot_5 Screenshot_4 Screenshot_3 Screenshot_2 Cf29aLQWcAIK8fa Cf23NgfUEAE3xMK Cf20XNhUEAApmAN Screenshot_1 Cf295cpWcAE1YXX

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Uragani “Matthew” është drejtuar drejt Bahamas dhe bregut lindor të Floridas të ...
Për më shumë se 60 vjet, këto unaza misterioze në Murmansk të ...
Është një vizion i tmerrshëm i luftës – dhe një luftë ndryshe ...
Carla Hiers dhe partneri i saj ishin rrëzuar në tokë pasi kishin ...
Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit ...
Një gazetar britanik, i njohur si “sheiku i rremë” për prirjen e ...
Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg tha sot se nuk pendohet se kishte luajtur ...
Pas Edward Snowden, SHBA është alarmuar se një tjetër kontraktor i NSA ...
Një skelet i një mashkulli i fosilizuar, për të cilin shkencëtarët pohojnë ...
Forcat e armatosura turke (TSK) në kuadër të operacionit “Mburoja e Eufratit”, ...
Britania e Madhe kërkon që ushtarët britanikë të përjashtohen nga Konventa Europian ...
Antonio Pelle është lideri i grupit kriminal të San Luca në Itali ...
Dy efektivë policie në Bruksel në Belgjikës janë goditur me thikë sot ...
Vladimir Putin i kërkoi sot deputetëve të sapozgjedhur pas legjislativeve që kurorëzuan ...
Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka kërkuar nga talibanët që ta ...
Në Kembrixh, në Masaçusets, është shitur për më shumë se 62 mijë ...
Policia gjermane po heton një çift i cili thuhet mbajtur djaline tyre, ...
Autoritetet greke kthyen sot nga ishulli grek Lesbos drejt Dikili-t në Turqi ...
HARTA E FAQES SHERBIME