Gola dhe spektakël, shiko si shkëlqente Alban Bushi dikur/VIDEO 

10341756_10203719592009607_598759611085635834_n

Alban Bushi ka një karrierë të gjatë, gjatë së cilës është aktivizuar në 12 klube, brenda dhe jashtë Shqipërisë.

Ai e filloi karrierën me klubin e Tiranës me të cilin u aktivizua për 5 sezone (1989-1994).
Pas Tiranës, Bushi u aktivizua në Hungari me Szegedi LC dhe më pas në Gjermani me FC Remscheid.

Më pas ai u kthye tek Tirana dhe mbas dy vjetësh ai u transferua tek Apollon Smyrni në Greqi para se të aktivizohej në Bulgari me Litex Lovech.

Mbas aventurës në Bulgari ai u transferua në Turqi duke u aktivizuar me Adanaspor, duke kaluar më pas me Istanbulspor me të cilën u aktivizua pak. Më pas kaloj në klube si Trabyonspor, AE Levadiakos etj.

Më 31 gusht 2010, pikërisht ditën e fundit të transferimeve ai u kthye në klubin nga i cili nisi karrierën, Tirana ku edhe mbylli karrierën.

Ai ka shënuar shumë gola në karrierën e tij me ekipet ku ka luajtur por edhe em ekipin kombëtar.

Shiko golat

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Trajnenri i Spanjës Julen Lopetegui ngacmuar nga gazetarët rreth formacionit të skuadrës, ...
Duket se më në fund Borusia Dortmund do të privohet nga shërbimt ...
Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Sulmuesi i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, raportohet se do të mungojë ...
Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me ...
Pasi ka humbur shumë raste të pastra për shënim në ndeshjet e ...
Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi thotë se e di që Arsenali pagoi shtrenjtë ...
Kur gjerat po shkonin mire pas rezultateve pozitive sidomos pas fitores se ...
“Transferimi i Diego Maradonas te Napoli në vitin 1984? Është ekuivalent sikur ...
Ish-futbollisti i Ganës, Malik Jabir, ka dhënë një deklaratë shumë interesante për ...
Kampioni botëror i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, mund ta ...
Ndeshja që do të luhet nesër më mbrëmje midis Lihtershtejnit dhe kombëtares ...
Real Madrid ka provuar për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës, Ivan ...
Edhe pse mbaroi para pak muajsh, edicioni i ardhshëm i kampionatit europian ...
Ante Çaçiç është paraqitur para mediave për ndeshjen Kosovë-Kroaci. Ai e konsideron ...
Gianni De Biasi ka folur në konferencën për shtyp para sfidës ndaj ...
Kapiteni i Kombëtare së Kroacisë, Vedran Corluka ka thënë se Kroacia nga ...
Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj, ka folur në konferencën për shtyp para ...
HARTA E FAQES SHERBIME