Hidhet Shorti. Përballje gjigantësh në gjysmëfinale të Championsit

Hidhet Shorti. Përballje gjigantësh në gjysmëfinale të Championsit

12:40, 21/04/2017

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon.

Ndërsa në krahun tjetër Real Madrid do të përballet me Atletico Madridit, sërish këtë herë vjen një derbi e cila do të kthejë vëmendjen më të madhe futbollsitike, transmeton SYRI.net.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 2 dhe 3 maj, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë.

Finalja e madhe do të zhvillohet më 3 qershor në Kardif.

/ SYRI.net /

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Balo Benca21/04/2017 15:18

Se pari mendoj qe do qe mire te fitonte Juventus sivjet!Qe nga 2010 futbolli italian nuk.mer Champions! Se dyti nuk do doja perseri qe kupa te shkoje ne Madrid! Se treti ,mendoj se flet gabim per Monaco!Sikur te jene mire ata "e zhvasin"Juventusin dhe madje edhe Finalen! Nese nuk ka fiksuar vete UEFA ndonje fitues qe tani!!!!????

Shto koment