LIVE/ Grupi i dialogut në komisionin e ligjeve, deklaratë për mediat

VIDEO/ Shqipëria nuk i ndahet humbjeve. Epoka De Basi drejt fundit

19:53, 28/03/2017

Mungesë motivimi, moral i dobët dhe mungesë dëshirë për të luajtur ishin tre idetë që dukeshin qartë në 90 minutat e lojës.

Shqipëria  e ka mbyllur me humbje edhe ndeshjen miqësore me Bosnjen në “Elbasan Arena” . pas humbjes me Italinë kuqezinjtë janë mposhtur edhe nga boshnjakët me rezultatin 1-2.

Kjo ndeshje që kishte interesim të vakët nga tifozët kihste një Shqipëri që në pjesën e parë ishte totalisht në gjumë dhe vetem në pjesën e dytë ëhstë kujtuar që të luaj futboll.

De Basi këtë ndeshje e ka nisur me një fromacion suprizë duek aktivizuar lojtar të rinj si Alla i Kukësit dhe Lllullaku në sulm. Bosnjakët nuke patë të vështirë që të merrin këtë fitore.

Pas një gabimi të Strakoshës që la portën Edin Xheko gjuan me protën bosh por topi largohet nga vija fatale nga Hysaj dhe në vazhdim të aksionit, Aliji pengon në hyrje të zonës, një lojtar boshnjak dhe gjyqtari akordon penallti.

Nga pika e bardhë gjuan Xheko dhe shënond uek kalaur Bosnjen në minutën e 7’ në avantazh. Goolin ed të për Boashnjakët e shënoi Luliç në minutën e 41’ pas një aksion të bukur e djatha. Formacioni që ka hedhur në fushë De Basi ka qenë nën nivelin mesatar duek mos krijuar asnjë kasion të rrezikshëm në portën e Bosnjes. Për ndeshjen e radhës ndaj Izraelit duket një riformatim të motiv dhe energji ën mënyrë që të kalohet kjo situatë aspak e lehtë.

All Goals & highlights HD - Albania 1-2 Bosnia... by jaredpeele