Ronaldo fiton çmimin e madh në Portugali

Ronaldo fiton çmimin e madh në Portugali

22:56, 20/03/2017

Federata e Futbollit e Portugalisë ka shpallur më të mirët e vitit 2016, ku çmimin kryesor Gala Quinas de Ouro e fitoi Cristiano Ronaldo.

Portugezi deri te ky çmim erdhi fal titullit të Kampionit Evropian me Portugalinë dhe sukseseve me Real Madridin.

“Viti 2016 ishte vit i ëndrrave, si në aspektin kolektiv po ashtu edhe në atë individual”, tha Ronaldo pas çmimit të fituar.

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment