Liverpooli humbet ndeshjen e parë gjysmëfinale

Liverpooli humbet ndeshjen e parë gjysmëfinale

22:37, 11/01/2017

Southamptoni ka mposhtur Liverpoolin në gjysmëfinalen e parë të EFL Cup në Angli me rezultat 1 me 0.

Të vetmin gol në këtë fitore minimale e shënoi Nathan Redmond në minutën e 20-të.

Në këtë takim u kthye edhe Philippe Coutinho, që i mungoi Liverpoolit për disa javë për shkak të lëndimit.

Takimi i kthimit zhvillohet më 25 janar në Anfield.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment