FOTO/ Suarez thyen rekordin e Messit. 100 gola në 120 ndeshje me Barcelonën

FOTO/ Suarez thyen rekordin e Messit. 100 gola në 120 ndeshje me Barcelonën

22:21, 11/01/2017

Luis Suarez shënoi golin e 100-të me Barcelonën.

Sulmuesi i Uruguajit, Luis Suarez, ka shënuar golin e 100-të me Barcelonën, shkruan GazetaBlic

29-vjeçari shënoi për epërsinë e Barcelonës ndaj Bilbaos në Kupën e Mbretit, duke shënuar kështu golin e tij të 100-të me blaugranët, teksa i janë nevojitur vetëm 120 ndeshje për ta arritur këtë shifër.

Kujtojmë se Leo Messit i janë dashur 188 ndeshje për të shënuar 100 gola te klubi.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment