Skandal në ceremoninë e FIFA-s, vidhen asetet e 6 lojtarëve të njohur. Kushtonin 540 mijë euro

Skandal në ceremoninë e FIFA-s, vidhen asetet e 6 lojtarëve të njohur. Kushtonin 540 mijë euro

20:07, 11/01/2017

FIFA ka denoncuar në Policinë E Zyrihut, për vjedhjen e 6 orëve që do u jepeshin fituesve të çmimeve kryesore.

Sipas zyrtarëve te FIFA-s, mungesa e orëve është vënë re disa orë para se te fillonte shfaqja për dhënien e çmimeve, çka e bërë të pamundur zëvendësimin tyre.

Gjithashtu ata kanë publikuar se brenda disa ditësh, fituesit do të marrin orët e caktuara.

Orët do të ishin të markës ” Hublot” dhe një e tillë kushtonte rreth 90 mijë Euro.

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment