Kinezët paralajmërojnë Premierligën, nuk do të ndalemi me kaq

Kinezët paralajmërojnë Premierligën, nuk do të ndalemi me kaq

17:57, 11/01/2017

Politikani kinez, Xi Jiping ka zhvilluar një vizitë njëditore në qytetin e Manchesterit.

Ai ka vizituar edhe Muzeun e Futbolltit në këtë qytet, ku bashkë me Aguerron kanë parë nga afër një turne të vogël në Ettihad Stadium, transmeton indeksonline.

Jiping ka folur për mediat angleze duke i komentuar blerjet e “çmendura” të skuadrave kineze.

Ai ka thënë se Kampionati Kinez ka bërë blerje të qëlluara, siç është Tevez, Oscar ose Hulk, mirëpo ka paralajmëruar skuadrat e Premierligës se ky është vetëm fillimi, pasi që kjo ligë pritet të ngrihet në nivel të ligave evropiane. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment