UEFA dënon ashpër Partizanin e Beogradit, 3 vjet nuk luaj në kompeticionet evropiane

UEFA dënon ashpër Partizanin e Beogradit, 3 vjet nuk luaj në kompeticionet evropiane

17:14, 11/01/2017

Skuadra serbe, Partizani i Beogradit ka marr një dënim  të ashpër nga UEFA, shkruan NBC.

Partizani nuk do të ketë të drejtë të luaj në kompeticionet evropiane për tre vitet e  ardhshme. Serbët janë dënuar për shkak se nuk kanë paguar borxhin prej 2.5 milionë eurove.

“Vednimi nga UEFA thotë se kampionet e vitit 2015 në Serbi, kanë grumbulluar pothuajse 2.5 milionë euro (2.5 milionë dollarë) në borxhet të papaguar që nga shtatori, shumica e tyre tek autoritetet sociale dhe taksave në Serbi”, shkruhet në njoftimin e FIFA-s.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment