VIDEO/ Bleria më e shtrenjtë pas Vierit, mbërrin në Milano

VIDEO/ Bleria më e shtrenjtë pas Vierit, mbërrin në Milano

05:00, 11/01/2017

Roberto Gagliardini ka arritur në qytetin e Milanos dhe nesër do të kryej vizitat mjekësore për të nënshkruar pastaj me Interin. 

“Është një ëndërr e bërë realitet. Nesër i kam vizitat mjekësore. Nuk kam folur me Stefano Piolin ende. Shokët e skuadrës më kanë uruar fat”, ka thënë Gagliardini.

Formula e transferimit është 2 milion euro deri në fund të sezonit, dhe blerje përfundimtare (jo e detyruar blerja) 29 milion euro.

22-vjeçari në do të transferohet përfundimisht tek Interi në fund të sezonit atëherë do të bëhej lojtari Italian më i shtrenjtë pas Bobo Vierit tek zikaltërit 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment