Skandal i madh tek Barcelona, përfshihen lojtar dhe drejtues të skuadrës. Media zbuloi të vërtetën

Skandal i madh tek Barcelona, përfshihen lojtar dhe drejtues të skuadrës. Media zbuloi të vërtetën

20:04, 10/01/2017

Një nga pikat e përfolura nga ceremonia e FIFA-s ishte mungesa e lojtarëve të Barcelonës, katër prej të cilëve janë përmendur në formacionin e vitit si- Pique, Iniesta, Messi dhe Neymar.

Justifikimi zyrtar i Barcelonës për mungesën për të marrë pjesë ishte ndeshja e tyre në ‘Copa del Rey’ kundër Athletic Bilbao të mërkurën, por kjo histori është pak e vështirë që gëlltitet nga media.

Andres Iniesta u shfaq në ekran gjatë shfaqjes për të kërkuar falje për mungesën e Barcelonës, por kjo nuk ka qenë e vërteta që dinë e mediat spanjolle.

Sipas Marca, mungesa e lojtarëve të Barcelonës në ceremoninë e FIFA-s nuk ka lidhje pse Cristiano Ronado do të fitonte çmimin si lojtari më i mirë i vitit por me një përplasje brenda klubit. Gazeta e njohur spanjolle bën të ditur se tek Barcelona ka një përplasje mes lojtarëve dhe drejtuesve të klubit.

Lojtarët janë të zemëruar me drejtuesit e klubit pasi në ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit kundër Athletic Bilbao javën e kaluar asnjë nga drejtorët e klubit nuk kanë marr pjesë për të ndjekur ndeshjen nga afër. Por këto probleme dhe përplasje që po ndodhin në klubin katalanas nuk kanë dal ende jashtë zyrave të klubit.

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

suarez e jo neymar mos rreni11/01/2017 09:34

Suarez e jo neymar mos rreni

Shto koment