FOTO/ ‘Shpërthen’ Man.United, Mourinho goditje të dyfishtë në merkato

FOTO/ ‘Shpërthen’ Man.United, Mourinho goditje të dyfishtë në merkato

12:48, 10/01/2017

Jose Mourinho dhe Pep Guardiola sërish kanë një sfidë këtë herë jo në fushën e futbollit por në merkato pasi trajnerët kërkojnë të blejnë dyshen e Tottenhamit, Kyle Walker dhe Danny Rose.

Sipas burimeve të tabloidit britanik ‘The Sun’, Manchester United është treguar e gatshme për të shpenzuar plot 60 milionë sterlina për të nënshkruar me dyshen që do të përforcojë shumë repartin e mbrojtjes, shkruan SYRI.net.

Një problem i madh ngelet negociata me Tottenhamin pasi një humbje e dyfishtë do të thoshte vetëvrasje për një skuadër që pretendon zonën evropiane.

Walker-Rose gjatë 18 muajve të fundit kanë qenë të jashtëzakonshëm pasi kanë zhvilluar paraqitje të shkëlqyera.

Ndërsa në krahun tjetër Manchester City ende nuk ka një ofertë konkrete./ SYRI.net

Image

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment