E gjithë Kosova sot në protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

E gjithë Kosova sot në protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

07:21, 11/01/2017

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti të Serbisë të vitit 2014.

Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetet Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj dhe fillon në ora 11:55

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment