VIDEO-FOTO/ Ngrijnë nga i ftohti ushtarët grekë përpara Parlamentit

VIDEO-FOTO/ Ngrijnë nga i ftohti ushtarët grekë përpara Parlamentit

20:31, 10/01/2017

Kryeqyteti i Greqisë, Athina është goditur nga vala e të ftohtit dhe reshjet e shumta të dëborës si asnjëherë më parë.

Kushtet ekstreme të motit më shumë nga të gjithë, duket se i kanë vuajtur ushtarët që qëndrojnë pa lëvizur përpara Parlamentit grek në sheshin ‘Syntagma’.

Mediat fqinje raportojnë se acari i ftohtë bëri që këta ushtarë të ngrinin nga temperaturat e ulëta.

Puna e tyre është ndër më të vështirat, pasi janë të detyruar të qëndrojnë pa lëvizur për orë të tëra. Ushtarët që patën probleme u zëvendësuan nga kolegë të tjerë. /Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment