LSI jep vendimin për qeverinë dhe Ruçin kryetar Kuvendi, Vasili: Do të votojmë kundër

LSI decides to vote against Rama’s new cabinet e Ruçi’s election as Speaker of the Parliament

11:58, 08/09/2017

Head of the LSI parliamentary group Petrit Vasili made public the decision for the vote for Premier Edi Rama’s new cabinet and Gramoz Ruçi as the new Speaker of the Parliament.

Speaking for Report Tv, Vasili said the group will vote against the government and Ruçi’s election.

The decision was taken during the yesterday’s meeting of the LSI parliamentary group.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment