Akuza e fortë e Bashës: Kryebashkiaku socialist i Elbasanit Qazim Sejdini, trafikant i madh droge

Akuza e fortë e Bashës: Kryebashkiaku socialist i Elbasanit Qazim Sejdini, trafikant i madh droge

12:49, 21/04/2017

Mes të tjerave sot kreu i opozitës Lulzim Basha referuar dokumenteve dhe lajmeve të fundit në media për hetimin e kapjes së 8 tonëve drogë shqiptare në Itali, ka bërë edhe një akuzë të fortë ndaj një prej kryebashkiakëve kryesorë të Partisë Socialiste, për drogën në vend.

Basha deklaroi hapur se bëhet fjalë për kryebashkiakun e Elbasanit, Qazim Sejdini.

“Dje u kapën 8 tonë drogë nën ngarkesën e Qazim Sejdinit. Të gjithë e dinë si e mori pushtetin ai me bandat e drogës në Shqipëri e deri në Angli. Ai është i përfshirë në trafik droge dhe ka një agjenci trafiku”, tha Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ajla22/04/2017 14:22

ky esht nje nder trafikuesit me te medhenj ,,esht drejtperdjret bashkepuntori i bandes saje~rama

aliu22/04/2017 13:45

O Lul ! Mos i degjo shume gazetat. Per Qazimin nuk mund te tehm se eshte burre i mire, por agjensia doganore gruas se tij, per te cilen ju po aludoni, nuk mund te merret me trafik narkotikesh, edhe nqs ka deshire. Nuk ka hapsire per agjensine doganore ne trafikun e e narkotikeve. Shiko per Qazimin per ndonje tender nga bashkia, apo ndonje rruge ne ajer, por harroje hashashin te gruaja e Qazimit .

Fieraku nga ferrasi21/04/2017 15:15

Bravo Renci!

tani21/04/2017 15:08

Ky esht mafie e gjall mos shkoni shum larg jan dy vende qe esht mbushur trajleri dhe akoma jan shenjat nje esht landfilli I ri tjetri esht markata e shumices se fruta perimeve,i mblodhen ane e mban elbasanit dhe mbushen 8 tone!Ky esht mafie e gjalle po Ishalla hant koken e vet

Kela21/04/2017 14:19

Po kto ftyra te urryera te ps paskan qene te tmerrshe,ripjellja ,me e ndyra

Albanian21/04/2017 13:41

Z.Basha, mos harroni qe droga ne fshatrat e librazhdit eshte ne pronsi te Taulant Balles.

Renci21/04/2017 13:14

E dija

Lymi Personalitet21/04/2017 13:06

Ceshtja eshte se ne gjithë keto vite sulltanit te Elbasanit nuk i kane rreshtur vizitat e pafund nga organizmat e huaj ne Shqiperi, ambasadore te shteteve te rendesishme perëndimore natoiste, osbe etj etj etj etj .....

Renci21/04/2017 12:58

Ok z.Basha por a jane dakorte antaret e keshillir bashkiak te PD ne bashki per kete perfundim sepse ata vazhdimisht e kane mbeshtetur "lalen" sikur te ishte deli burr. NUK KEMI PARE NJE DEBAT TE VETEM TE TYRE NE INTERES TE QYTETAREVE.

Shto koment