Habit Sekretari i Përgjithshëm i LSI: Për gabimet dhe arrogancën e qeverisë, fajin e ka opozita

Habit Sekretari i Përgjithshëm i LSI: Për gabimet dhe arrogancën e qeverisë, fajin e ka opozita

11:31, 21/04/2017

Përfaqësues të lartë të Lëvizjes Socialiste vazhdojnë të habisin me deklaratat e tyre, kundër qeverisë ku janë edhe vetë prej 4 vitesh.

Madje kanë shkuar edhe më tej duke kritikuar opozitës, e cila duhej të ishte më e fortë në denoncimet e saj kundër qeverisë. Ka qenë këtë herë Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Brahimllari, që deklaruar se Partia Demokratike ka bërë opozitë të dobët në këto katër vjet, sepse qeveria ka shumë e më shumë mëkate.

I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, bashkë me deputeten Silva Caka dhe kryetaren e LRI Floida Kërpaçi, numri dy i LSI tha se nëse PD do kishte bërë opozitë më të mirë dhe më të fortë, disa probleme të qeverisë dhe një pjesë e arrogancës së saj do ishin goditur më fortë dhe kjo arrogancë do ishte ulur.

Janë bërë tashmë modë deklaratat e eksponentëve të lartë të LSI-së kundër punës së qeverisë, por duke haruar që janë edhe vetë pjesë e saj dhe mbajnë po aq sa Partia Socialiste përgjegjësi. Por kulmi duket se shënohet me këtë deklaratë të Brahimllarit, i cili ja hedh fajin opozitës për arrogancën e qeverisë, Rama-Meta. /Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Qytetari i merzitur22/04/2017 22:24

O UFO KE KRITIKON TI OPOZITEN QE TI TE RRISH REHAT SE PAK NEJTE 4 VJET ME PD E TANI JU TE LSI JENI KACERI I SHQIPERISE A JENI JU ALEATE NE QEVERISJEN E RI REZILAVE JENI LLUMI IKETIJ VENDI KUR DO TJU ZHDUKIM E MOS TE DEGJOJME BUDALLALLEQE TE TILLA

Nidve21/04/2017 15:07

Po tallin koqet me popullin! Kujtojne se jemi dele. Mire e kane, dele jemi dele do ngelemi po nuk u ngritem dhe ti shporrim keta kancerogjen

macok21/04/2017 13:10

O bere edhe ti o bari dhish nga skrapari ti hedhesh fajin opozites per arrogances se qeverise. Ik ore p----u

Qytetar21/04/2017 12:22

O LLari LLari tka hy Hajdari . Po pse more Shoku LLari opozita e ka fajin qe po qeverisni simos me keq ju Rivdekja e juaj qe e mbytet Shqiperine me Kanabis ik more mbyt veten me nje pike Shurre.

iliri21/04/2017 11:57

Sot ka ndodhurnje takim i rendsishme..ju vazhdoni me lajme kot

tomi21/04/2017 11:48

Po me buf po, Saliu e ka fajin per te gjitha. O te fshifte purthi, qe merresh dhe ti me politike

Kostandina21/04/2017 11:46

Keta te LSI-se jane me keq edhe se te PS-se. Jane te pacipe!!!!!

Shto koment