FOTO/ Basha me ministrat e Gjermanisë e Holandës: Kush injoron drogën, ndëshkon Shqipërinë

Basha meets German and Dutch Foreign Ministers, explains that “ignoring the drug problem means ignoring Albania”

16:23, 17/04/2017

Democratic Party chairman Lulzim Basha has met German Foreign Minister Siegmar Gabriel and Dutch Foreign Minister Bert Koenders. Speaking to the media reporters, Basha said the ignoring the real problems, ignoring the drug problem, means ignoring Albania.

“Ignoring the tons of cannabis means ignoring Albania and encouraging Edi Rama to cultivate other tons”, Basha said.

“Any effort to destroy the opposition is an effort to destroy the democracy. The establishment of a technical government to ensure free and fair elections is the only solution to the crisis. The reality cannot be ignored”.

“I had the possibility to explain to them all Rama’s lies about the vetting process. Rama escaped from the agreement of 21 July 2016 and wanted to exclude the opposition, in order to seize justice”.

Lexo edhe:

Komentet

AGIM REKAJ -SHKODER-ALBANJA;18/04/2017 13:43

I NDERURUAR Z BASHA SHPRESAT E FUNDIT TE GJITH SHQIPTAREVE JANE NE DOREN TANE DHE TE SHQIPAREVE TE NDERSHEM TE SHQIPERISE ;SHQIPERIA DHE SHQIPTARET SKAN QENE KURRE MA KEQ AS ME NE RREZIK PER JETEN SHENDETIN EKONOMIN DHE SIGURIN SE KETO 4 VITET E FUNDIT SEPSE VENDI U MBUSH ME DROG PAPUNESIA U RRIT VARFERIA U SHTUA KRIMI DHE KORRUPSIONI PO BEJN KREDIN E ZEZE PASIGURIA KOMBETARE PO RRITET SEPSE KRIMINELET TAN SHQIPTARE PO BASHKEPUNOJNE ME BANDAT ANTI SHQIPTARE SHQIPTARET PO IKUN NGA PASIGURIA E KETYRE DY KRYETAREVE TE PS DHE LSI QE PO VEPROJN NE MENYREN ME SKANDALOZE ANTINJERZORE SOT NE SHQIPRI SKA SIGURI PER JETEN SKA PUNE SKA SHENDETESI SKA ARSIM SKA PERGJEGJSHMERI POLITIKE PER KOMBIN TONE DHE TROJET TONA SEPSE TE GJITHA INSTUTICIONET E LARTA QEVERITARE I KA BLINDUAR EDVIN RAMA ME KRIMINEL DHE MAFJOZ FEMIJET TAN SPRESIN ME PA BUK PA USHQIME PA VESHMBATHJE PA ILACE PA ARSIM PA KULTUR PA TE DREJTA DHE LIRI SOT I KA ARDHUR DITA TE NGRIHEMI TE GJITH SE BASHKU PER TE FITUAR TE DREJTAT TONA KOMBETARE DHE PERSONALE

Emri17/04/2017 21:45

http://www.dagospia.com/rubrica-3/politica/quel-nazista-mio-padre-doveva-uscire-ad-aprile-autobiografia-82669.htm

osumi17/04/2017 18:58

Demokratet te jene te qete me vendimin qe opozita ka marre . Duhet perkthyer mire cka tha Z.Basha ne konfefencen per shtyp: E cmontova ministrin gjerman. Tha keshtu apo gaboj une? PRA takimi vjen pas deklarates se ministrit dhe takimit me Edvinen. PRA tash CDO gje eshte sqaruar me se miri nga I nderuari Lul Basha.

koli17/04/2017 17:27

Shume e drejte z Basha qe ia sqaron ca debileve te verteten qe ia shtremberon ED idiotic.Mos u terhiq pa qeveri teknike .Na nxirr ne shesh tia tregojme ED DROGES se sa se duan dhe vijne ne shesh pa kercenim dhe imponim tuj I mar nxenesit nga shkolla .Turp

Shto koment